MS Excel'i Doğru Kullanıyor Musunuz?

MS Excel'i Doğru Kullanıyor Musunuz?

İş hayatında "MS Excel'e ihtiyacım hiç olmadı" diyen bir çalışma arkadaşınız oldu mu? Bu soruya büyük ihtimalle "hayır " cevabını veriyorsunuz.

İş hayatında "MS Excel'e ihtiyacım hiç olmadı" diyen bir çalışma arkadaşınız oldu mu? Bu soruya büyük ihtimalle "hayır" cevabını veriyorsunuz.

Bu kadar çok çalışan tarafından kullanılan Excel doğru kullanılıyor mu? Maalesef bu sorunun cevabı yine "hayır".

Bu noktada Excel'in yanlış kullanım alanlarından bir kaçına değinelim:

1. Veri tabanı : Excel'de müşteri ad, soyad gibi verileri saklıyorsanız Excel'i sıklıkla yanlış kullanan gruptasınız.

2. Raporlama : Size sıklıkla Excel üzerinde rapor hazırlatılıyorsa yanlış teknolojiyi yanlış yerde kullandığınızdan fazlasıyla zaman kaybediyorsunuz.

3. Çok fazla Excel Kitabı Arasında İlişki Kurma: Bu beceriniz ile yöneticinizi hayran bırakabilirsiniz ancak bir Excel kitabının yeri veya adı değişirse sizi çıldırtabilir.

 bu şekilde çoğalan başlık sayısı hiç az değil.

MS Excel veriler arasında ilişkilerin kurulduğu, yani analizlerin yapıldığı bir araçtır. Veriler veri tabanında tutulur (SAP, Oracle, Netsis, Logo veya kuruma özgü veri tabanları..)

Raporlama için geliştirilmiş iş zekası yazılımlarımız mevcuttur. Bu yazılımlar kurum stratejisi ile uyumlaştırılırsa çalışanların rapor hazırlaması için harcadıkları süre kısalabilir.

Bu yanlışları düzeltme adına aşağıdaki eğitimi tasarladık. Eğitime katılabilir, faydalı olacağını düşündüğünüz kişilere önerebilirsiniz.

MinMBA MS Office Eğitimleri için tıklayınız.

TESODEV

Yaptığımız her işi beklenilen kalitenin ötesinde yapıyoruz. Bizimle çalışmanızı vazgeçilmez bir deneyime dönüştürüyoruz. Bu konuda başarılı olduğumuzu gösteren uluslararası ödüllerimize sahip olmamızı sağlayan paydaşlarımız ile çalışmış olmaktan onur duyuyoruz.

Haberdar Olun

Göndere Tıklayarak Güncelleme Mailleri Almayı Kabul Etmiş Sayılırsınız.

İletişim

Adres: Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Kuluçka Merkezi D2 Blok No: 151/1F İç Kapı No: 2B03 Esenler/İstanbul

Telefon: +90 543 488 84 45

Email: bilgi@tesodev.com