Bebek Bilekliği Projesi Tamamlandı

Bebek Bilekliği Projesi Tamamlandı

Ülkemizde 18.000, dünyada milyonlarca bebeğin hayatına etki edecek projemiz tamamlandı.

Bu proje kapsamında TESODEV ekibinin öncelikli hedefi: "Bebek Ölümlerini azaltan bir ürün üretmektir"

Proje ev tipi kullanım ile aileyi uyaran bir sistem tasarlamayı ve sorun olduğunda aile çocuğu hastaneye götürürken çocuğun durumunu doktora ileterek hastane hazırlık sürecini bebek yoldayken tamamlayan bir yapı oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Ülkemizde yılda 1.4 milyon bebek doğmakta ve bunların yaklaşık 18.000 nefes tıkanması, kusmuğunu yutma gibi etkenler ile ilk 28 gün hayatını kaybetmektedir. Bu sorunu engelleme adına TESODEV Baby News projesi yapılmıştır. 

Prototip düzeyinde gerçeklenmiş olan proje için akademik yayın çalışmaları başlanmıştır. Yatırımcı firmalar ile görüşmeler devam etmekte olup en kısa zamanda bu ürünün piyasaya çıkması hedeflenmektedir. 

Proje dünyada yapılan en büyük sağlık organizasyonlarından biri olan ArabHealth'e uluslararası firmaların katıldığı workshop'ta anlatılmıştır. Büyük ilgi çeken projemizin Türk yatırımcılar ile üretilmesi önceliğimizdir.

Proje hakkında detaylı bilgi için proje liderimiz Tanzer Atay ile iletişime geçebilirsiniz.

TESODEV

Yaptığımız her işi beklenilen kalitenin ötesinde yapıyoruz. Bizimle çalışmanızı vazgeçilmez bir deneyime dönüştürüyoruz. Bu konuda başarılı olduğumuzu gösteren uluslararası ödüllerimize sahip olmamızı sağlayan paydaşlarımız ile çalışmış olmaktan onur duyuyoruz.

Haberdar Olun

Göndere Tıklayarak Güncelleme Mailleri Almayı Kabul Etmiş Sayılırsınız.

İletişim

Adres: Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Kuluçka Merkezi D2 Blok No: 151/1F İç Kapı No: 2B03 Esenler/İstanbul

Telefon: +90 543 488 84 45

Email: bilgi@tesodev.com